Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку

Галузь знань: 17 «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» 

У Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку (ДУІТЗ)

Обираєш майбутню професію?

Здобувай вищу освіту за напрямом:

АВТОМАТИЗАЦІЯ, КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОБОТОТЕХНІКА (174)

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку

Обираєш майбутню професію?

Здобувай вищу освіту за напрямом:

АВТОМАТИЗАЦІЯ, КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОБОТОТЕХНІКА (174)

Переваги

Згідно зі звітом Всесвітного економічного форуму останнє десятиріччя зробило автоматизацію всіх підприємств «реальністю, яку неможливо проігнорувати». Більш того, світова економіка робить автоматизацію основним трендом наступного десятиріччя. До 2030 року кількість операцій, які виконуються вручну чи під наглядом людини, на підприємствах Європи зменшиться з 48% до 35%.

В першу чергу автоматизація буде активно проводитись в чотирьох секторах: виробництво, транспорт, склади і роздрібна торгівля. А в перспективі передбачається, що більшість підприємств будуть наближеними до збуту малими повністю автоматизованими модулями, які будуть видавати продукцію певного виду на замовлення в тій кількості чи якості в якому буде замовлення.

Так, зараз, але на великих підприємствах на Заході, виробляються автомобілі наступним чином: користувач на web-сайті замовляє автомобіль з певним зовнішнім виглядом і характеристиками, а потім автоматизована лінія виробляє його за графіком.

Все це робить автоматизацію перспективною і універсальною спеціальністю, яка дозволяє застосовувати інформаційні технології (методи автоматичного керування, штучний інтелект та ін.) для автономного функціонування будь-яких технічних систем (технологічних ліній виробництва, працюючих без людини, безпілотних автомобілів і дронів, складських роботів, автоматичних кас, тощо.).

Широко автоматизація розвивається і в галузі бізнес-процесів, зокрема в банківській сфері і офісах. Автоматизація змінює світ на наших очах, отже спеціалісти з розробки системи автоматизації будуть все більш затребуваними на ринку праці в майбутньому.

Можливостi

Спеціаліст з автоматизації має розуміти як інформаційні технології, так і базові принципи побудови технічних систем.

Принципи автоматизації є доволі універсальними, тому їх розуміння дозволяє спеціалізуватись в дуже різноманітних галузях.

В залежності від здібностей спеціаліст з автоматизації може як підтримувати роботу існуючих систем, так і розробляти нові, які задовольняють вимогам бізнесу.

При необхідності спеціаліст з автоматизації може без особливих складнощів обрати суміжну професію: прикладний програміст, тестувальник програмного забезпечення, спеціаліст з комп’ютерного імітаційного моделювання технічних та нетехнічних систем, спеціаліст по роботі з системами автоматизованого проєктування, дизайнер графічних людино-машинних інтерфейсів, системний адміністратор, менеджер баз даних, спеціаліст по обслуговуванню та ремонту технічних засобів автоматизації.

Кар’єрний шлях

Першим кроком на кар’єрному шляху є отримання диплому бакалавра.

Після отримання диплому випускник має отримати практичний досвід в тій галузі, в якій він вибрав шлях спеціалізуватись.

Для того, щоб опанувати професію практично необхідно приблизно 3 роки досвіду.

Як правило, але не виключно, на роботі спеціаліст має засвоїти:

— особливості технологічного процесу, який має автоматизуватися (технічні, юридичні, економічні, тощо)

— вже діюче програмне забезпечення, яке реалізує взаємодію з системами автоматизації (SCADA-системи, системи автоматизації бізнес-процесів)

— базове розуміння професії системного адміністратора (розуміти будову і систему захисту певних операційні систем, баз даних, хмарних служб, тощо)

— необхідні мови програмування для модифікації чи розробки нових програм

Для отримання керівної посади має цінність диплом магістра.

Диплом магістра свідчить про те, що спеціаліст розуміє автоматизацію не тільки з прикладної, а і з науково-практичної точки зору.

Розуміння сучасного стану інженерної справи і наукових досягнень в галузі систем автоматичного керування дозволяє розуміти перспективність різних існуючих рішень в галузі автоматизації, думати на перспективу і приймати правильні рішення в складних ситуаціях.

Для вступу на програму бакалавра з фаху Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології потрібно здати ЗНО з української мови, математики та вибірково з історії України або іноземної мови, біології, географії, фізики чи хімії.

Підготовка студентів ведеться за програмою, що надає компетенції в таких областях:

1) Розробка систем автоматичного керування для систем різного призначення

2) Математичне моделювання

3) Прикладне програмування (зокрема для інформаційних систем офисів, бізнес-процесів та технічних (вбудованих) систем)

4) Операційні системи загального призначення та реального часу

5) Класичні (реляційні) та сучасні бази даних для роботи з великим даними

6) Тестування програмного забезпечення для систем, які мають підвищені вимоги до надійності

7) Системи автоматизованого проєктування і пакети 3D-моделювання

Такий підхід, разом з поглибленим навчанням англійської мови, гарантує глибокі знання й розуміння автоматизації як спеціальності і універсальність вашої підготовки.
Питання?

Заповніть форму і протягом найближчого робочого дня ми з радістю відповімо на всі ваші питання.

    герб
    Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку

    Контакти:

    65029, м. Одеса, вул. Кузнечна 1. ДУІТЗ

    Приймальна комісія, ауд. 108.

    www.suitt.edu.ua

    TelegramFBinstagraminstagram